Wydarzenia

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/16

 III m-ce w eliminacjach gminnych 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii chłopców r. 2004-2005
 I m-ce w eliminacjach gminnych 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii dziewcząt r. 2002-2003
 I m-ce w eliminacjach gminnych 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii chłopców r. 2002-2003
 II m-ce Zuzanna Jąkała w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Jan Paweł II – Twórca Światowych Dni Młodzieży”
 Wyróżnienie Martyna Zembal w XIII Przegladzie Recytatorskim im. Katarzyny Kracik w kategorii klas IV-VI
 II m-ce Martyna Zembal, Wyróżnienie Weronika Trzop, Ewa Lisowska w konkursie na Najpiękniejszy Różaniec 2015 (etap parafialny)
 III m-ce dla Zespołu teatralnego „Lalkarze” za spektakl „Odzyskany czas”
 I m-ce Magdalena Fiedor w Konkursie Literackim Mikołajki 2015
 Wyróżnienie Ewa Lisowska w Konkursie Plastycznym Mikołajki 2015
 I m-ce Patrycja Zięba, II m-ce Michał Czerniawski w III Gminnym Konkursie Świątecznym w kategorii Szopka
 II m-ce Martyna Zembal, III m-ce Wojciech Rzeszótko w III Gminnym Konkursie Świątecznym w kategorii Stroik
 III m-ce Gabryś Smoleń w konkurencji Kata – Turniej Świąteczno-Noworoczny
 Wyróżnienie Ewa Lisowska, Wojciech Rzeszótko za piękny strój króla bądź pastuszka podczas „Orszaku Trzech Króli”.
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

  W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. 12 Pułku Piechoty w Spytkowicach brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie:
  • Małopolski Konkurs Matematyczny – 5 uczniów (etap szkolny)
  • Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego- 9 uczniów (etap szkolny)
  • Małopolski Konkurs Przyrodniczy – 4 uczniów (etap szkolny) ; 1uczeń (etap rejonowy)
  • Małopolski Konkurs Humanistyczny – 5 uczniów (etap szkolny)

  Sukcesy i osiągnięcia uczniów:
  - powiatowe
  • XII Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik – I m-ce Martyna Mastalerz
  • XIX Powiatowy Konkurs Plastyczny Niepodległość – Nagroda Ewa Lisowska; Wyróżnienie Artur Krasoń
  • Konkurs Literacki – Poezja Mikołajki 2014 – III m-ce Artur Krasoń
  • Konkurs Plastyczny Mikołajki 2014 – Wyróżnienie Agnieszka Jabcoń

  - wojewódzkie
  • Małopolski przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zajaca Poziomkim - Grupa Teatralna Lalkarze II m-ce za spektakl Odzyskany czas

  - ogólnopolskie
  • III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Patron rodziny” - Wyróżnienie Ewa Lisowska, Zuzanna Jąkała
  • III Ogólnopolski Konkurs Literacki „Jan Paweł II – Patron rodziny” – Wyróżnienie Ilona Trzop
  • Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus – Lingua.plus XXV Edycja :
  Laureat I stopnia z wyróżnieniem: Jakub Dzioboń, Sebastian Luberda
  Laureat II stopnia: Patrycja Zięba, Emilia Zygmunt, Edyta Lubińska
  Laureat IV stopnia: Martyna Zembal, Aleksandra Rzeszótko
  • Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus – Matematyka.plus XXIII Edycja
  Laureat I stopnia: Martyna Zembal, Jakub Bednarczyk
  Laureat II stopnia: Łukasz Majchrzak
  Laureat III stopnia: Magdalena Jabcoń, Jakub Dzioboń
  Laureat IV stopnia: Łukasz Jagódka, Emilia Zygmunt
  Laureat V stopnia: Kacper Rzeszótko, Edyta Lubińska

  Sukcesy sportowe:
  - powiatowe
  • Indywidualne biegi przełajowe – IV m-ce Szymon Wójciak

  - wojewódzkie
  • Turniej Orlika o Puchar Premiera RP – II m-ce w kategorii Chłopców, III m-ce w kategorii Dziewcząt
I Festyn z Okazji Dnia Dziecka

Dnia 31 maja 2015 roku w piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się I festyn z okazji Dnia Dziecka.
Głównym inicjatorem uroczystości był Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek, a organizatorami Gminne Centrum Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Na obchody Dnia Dziecka przybyło wiele rodzin, mnóstwo rozradowanych dzieci, dla których przygotowano wspaniałe atrakcje. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Kościelniak, Radni Gminy, Dyrekcje Szkół Podstawowych oraz nauczyciele, za co serdecznie dziękujemy.

Uroczystość rozpoczęła się krótkimi przemówieniami władz oraz gorącymi życzeniami dla wszystkich dzieci. Na początek przygotowano
podsumowanie całorocznego międzyszkolnego konkursu czytelniczego ”W każdej szkole są książkowe mole” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach, którego głównym celem było zmotywowanie dzieci do czytania książek i odwiedzania biblioteki.
W konkursie tym przyznano nagrody dla najaktywniejszej szkoły i klasy. Ponadto z każdej klasy wyłoniony został najlepszy uczeń, który uzyskał największą ilość punktów.

Za największą aktywność szkolną nagrodzona została Szkoła Podstawowa nr 2 i otrzymała pakiet książek do swojej szkolnej biblioteki. Zwycięzcą okazała się klasa II, której uczniowie nagrodzeni zostali wyjazdem do nowo otwartego kina „Śnieżka” do Rabki Zdroju. Najaktywniejsi uczniowie poszczególnych klas otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za motywowanie uczniów do udziału w konkursie i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Po uroczystym wręczeniu nagród dzięki animatorom „Stacji Event” dzieci zostały przeniesione w świat piratów, gdzie na wspólnym okręcie podczas morskiej żeglugi w poszukiwaniu skarbów pokonywali wiele przeszkód, wykonywali najróżniejsze zadania. Emocje podczas wspólnej zabawy były ogromne. Taniec, kręgle, wielkie bańki mydlane, skoki w workach to tylko nielicznie wymienione zabawy, w których dzieci brały udział. Dodatkową atrakcją cieszącą się ogromnym zainteresowaniem był kącik plastyczny, gdzie dzieci wspólnie malowały banderę piracką, otrzymywały wspaniale skręcone balony w postaci pirackich szabli, kwiatów, zwierzątek itp. oraz wykonywały i ozdabiały samodzielnie prace. Podczas trwania festynu odbywał się również turniej szachowy cieszący się ogromnym zainteresowaniem uczestników oraz prowadzono rozgrywki sportowe pod okiem animatora. Wszystkie konkurencje zostały nagradzane drobnymi upominkami.
Dodatkową atrakcją, która sprawiała wiele radości dzieciakom były bezpłatne dmuchańce: mała zjeżdżalnia i zamek do skakania, z których dzieci miały możliwość korzystania bez żadnych ograniczeń. W trakcie zabawy dzieci miały możliwość posilić się zakręcanymi ziemniaczkami, popcornem, osłodzić watą cukrową i schłodzićmagicznym kolorowym napojem.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę!
Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

W piątek 17. października klasy IV, V i VI udały się na autokarową wycieczkę do OPN. Plan zwiedzania obejmował wizytę w Muzeum OPN, zwiedzanie ruin zamku w Ojcowie oraz przejście szklakiem do Jaskini Łokietka przez Bramę Krakowską i zwiedzanie samej jaskini. Pomimo niezbyt ładnej pogody wycieczkę należy uznać za udaną. Kilka zdjęć znajdziecie w zakładce Galeria oraz na profilu Edukacja w OPN na FB. 
Wycieczka klas IV i V do Zakopanego

27 marca 2015 uczniowie klas IV i V ruszyli w krótką podróż do oddalonego o około 50 km Zakopanego aby odwiedzić Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Kornela Makuszyńskiego oraz Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Pomimo deszczowej aury i niskich temperatur wyjazd należy zaliczyć do udanych.
Obserwacje zaćmienia słońca

Zapowiadane na 20 marca częściowe zaćmienie słońca postanowiliśmy zaobserwować sami. Przed godziną 11 zebraliśmy się przed budynkiem szkoły. Dzięki temu, że na niebie nie było ani jednej chmurki, możliwe było niezakłócone obserwowanie tego zjawiska przez cały czas jego trwania. W naszej szerokości geograficznej księżyc zakrył tarczę słoneczną w ok. 63%. Do obserwacji zjawiska użyliśmy teleobiektywu z filtrem ND oraz bardzo ciemnych szkieł spawalniczych.
Zimowa wycieczka do Krakowa

16. grudnia klasy IV, V i VI udały się na autokarową wycieczkę do Krakowa. Plan zwiedzania obejmował wizytę w Teatrze Współczesnym i zwiedzanie wystawy szopek krakowskich. Kilka zdjęć z tej wyprawy znajdziecie niebawem w zakładce Galeria.
Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

W piątek 17. października klasy IV, V i VI udały się na autokarową wycieczkę do OPN. Plan zwiedzania obejmował wizytę w Muzeum OPN, zwiedzanie ruin zamku w Ojcowie oraz przejście szklakiem do Jaskini Łokietka przez Bramę Krakowską i zwiedzanie samej jaskini. Pomimo niezbyt łądnej pogody wycieczkę należy uznać za udaną. Kilka zdjęć znajdziecie w zakładce Galeria oraz na profilu Edukacja w OPN na FB.
Piesza wycieczka szlakiem 12 Pułku Piechoty

Wczoraj, czyli 16. września miała miejsce piesza wycieczka szklakiem 12 Pułku Piechoty. Klasy IV, V i VI zebrały się wczesnym rankiem pod bydunkiem szkoły, aby odbyć tradycyjny rajd w kierunku Wysokiej, a następnie wrócić do Spytkowic na Gronik, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający tragiczną śmierć por. Tadeusza Stefaniszyna.
Niebawem, w galerii pojawi się kilka zdjęć z wycieczki. 
Raport z ewaluacji naszej szkoły

Na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie  znajduje się Raport z ewaluacji zewnętrznej szkoły przeprowadzonej od 16.01 do 29.01.2014 r.
Sprawdzian po VI klasie 2015

Na portalu telewizyjnym OKE w Krakowie oraz kanale YouTube dostępne są filmy o sprawdzianie szóstoklasisty w 2015 roku. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat sprawdzianu.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Kolejny już raz organizowany jest konkurs wiedzy pożarniczej. Eliminacje szkolne należy przeprowadzić do 14 marca 2013, natomiast eliminacje gminne odbędą się 21 marca 2013 w ZSPG w Spytkowicach.
Materiały na temat turnieju znajdują się na stronie internetowej otwp.pl, natomiast sprzęt pożarowy i szkolenie będzie można oglądać po uzgodnieniu z Naczelnikiem Janem Kowalczykiem. 
Zakres przygotowań do turnieju:
- sprzęt pożarowy
- przepisy pożarowe
- historia ogólna
- taktyka pożarowa
- pierwsza pomoc
Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

 • Paulina Majchrzak zajęła 10. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z Matematyki
 • Rafał Lubiński zajął 5. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z Matematyki
 • Paweł Łukaszka zajął 1. miejsce w zawodach w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym w kategorii chłopców klas V
 • Przemysław Bielarczyk zajął 3. miejsce w Turnieju Szachowym dla uczniów szkół podstawowychw kategorii chłopców
 • Paulina Majchrzak otrzymała tytuł Laureata I stopnia z wyróżnieniem (zdobyła maksymalną liczbę punktów) w konkursie Test Matematyka Plus w XVI edycji Oxford Educational
 • Zofia Niedźwiedź otrzymała wyróżnienie w IV Konkursie Kolęd i Pastorałek Skawa 2012 w kategorii solistów dziecięcych
 • Julia Niedźwiedź zajęła 2. miejsce w IV Konkursie Kolęd i Pastorałek Skawa 2012 w kategorii solistów dziecięcych
 • Klasa 0 zajęła 3. miejsce w IV Konkursie Kolęd i Pastorałek Skawa 2012 w kategorii zespołów przedszkolnych
 • Filip Talaga zajął 1. miejsce podczas zawodów o XII Puchar Wójta Gminy Spytkowice w narciarstwie alpejskim w kategorii klas I-II chłopców
 • Wiktoria Talaga zajęła 1. miejsce podczas zawodów o XII Puchar Wójta Gminy Spytkowice w narciarstwie alpejskim w kategorii 0 dziewcząt
 • Damian Kojs zajął 1. miejsce podczas zawodów o XII Puchar Wójta Gminy Spytkowice w narciarstwie alpejskim w kategorii klas V-VI chłopców
 • Kamil Grzebień zajął 4. miejsce podczas zawodów o XII Puchar Wójta Gminy Spytkowice w narciarstwie alpejskim w kategorii klas V-VI chłopców
 • Paweł Łukaszka zajął 5. miejsce podczas zawodów o XII Puchar Wójta Gminy Spytkowice w narciarstwie alpejskim w kategorii klas V-VI chłopców
 • Agnieszka Wojtasiak zajęła 6. miejsce podczas zawodów o XII Puchar Wójta Gminy Spytkowice w narciarstwie alpejskim w kategorii klas V-VI dziewcząt
 • Gabriela Burtan zajęła 1. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom na poziomie gminnym
 • Ewelina Trzop zajęła 2. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom na poziomie gminnym
 • Aleksandra Rzeszótko, Weronika Trzop, Edyta Lubińska, Magdalena Jabcoń, Agnieszka Jabcoń, Martyna Zembal, Oliwia Łukaszka, Martyna Strażnik i Szymon Wójciak otrzymali wyróżnienia w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych w kategorii palm dużych
 • Kamil Maciążka zajął 2. miejsce w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych w kategorii palm małych
 • Ewelina Trzop otrzymała nagrodę wyróżnienia w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy

Kreator stron www - szybka strona internetowa